تبلیغات
مطالب اینترنتی - سرانجام سرخ قهرمانی
 
مطالب اینترنتی
سه شنبه 30 خرداد 1396 :: نویسنده : نویسنده

[ad_1]

مفیدستان:

به مناسبت دهمین قهرمانی پرسپولیس


سرانجام سرخ قهرمانی


کودک و نوجوان > فرهنگی – اجتماعی – ورزش > علی مولوی:
۹ سال زمان زیادی است، به‌خصوص اگر نوجوان باشی.

اگر در آخرین قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر خلیج فارس در سال ۱۳۸۷ نوجوان بوده باشی كه حالا حداقل ۲۱ساله‌ای و اگر امروز نوجوان باشی احتمالاً از زمانی كه هوادار این تیم شده‌ای، این اولین قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر است كه آن را جشن می‌گیری.

پس برای بسیاری از هواداران نوجوان پرسپولیس این اولین قهرمانی، دراماتیك‌ترین و شیرین‌ترین لحظه‌ی هواداری‌شان است. به مناسبت پایان لیگ برتر شانزدهم، خوب است نگاهی كوتاه بیندازیم به دهمین قهرمانی پرسپولیس و تاریخ فوتبال و تیم‌های پرافتخار باشگاهی ایران.

فوتبال، این بازی پر هیجان و پر طرفدار بیش‌تر از ۱۰۰ سال است كه وارد ایران شده. اما برگزاری لیگ در ایران به ۴۷ سال قبل، یعنی سال ۱۳۴۹ هجری خورشیدی بر می‌گردد؛ زمانی كه اولین لیگ منطقه‌ای ایران برگزار شد و تیم‌های استقلال (تاج سابق) و پرسپولیس در دو دوره‌ی این جام قهرمان شدند.

از سال ۱۳۵۲ تا سال ۱۳۵۷ جام تخت‌جمشید برگزار شد و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، در سال ۱۳۶۸ جام تخت‌جمشید به لیگ قدس تغییر نام داد و استقلال تهران، قهرمان تنها دوره‌ی لیگ قدس شد.

پس از آن هم از سال ۱۳۶۹ تا سال ۱۳۸۰ لیگ فوتبال ایران با نام جام آزادگان به كار خود ادامه داد. اما در دهه‌ی هشتاد، فوتبال كشورمان دوره‌ی تازه‌ای را آغاز كرد. از این سال مسابقه‌های فوتبال ایران، به‌عنوان لیگ حرفه‌ای و با نام لیگ برتر شناخته شد.

از آغاز این رقابت‌ها تا امروز كه ۱۶دوره‌ی آن برگزار شده، تیم سپاهان اصفهان پنج‌بار، پرسپولیس و استقلال تهران هركدام سه‌بار، فولاد خوزستان دوبار و تیم‌های پاس تهران، سایپای تهران و استقلال خوزستان هركدام یك‌بار قهرمان این لیگ شده‌‌اند.

  • ۱۰ قهرمانی و اولین ستاره

تیم پرسپولیس تهران یكی از قدیمی‌ترین و ریشه‌دارترین باشگاه‌های فوتبال ایران است كه در سال ۱۳۴۲ تأسیس شد. این باشگاه ۵۴ساله فراز و فرودهای بسیاری داشته اما همواره یكی از مدعیان قهرمانی به‌شمار می‌رود.

سال گذشته پرسپولیس بعد از چندین سال ناكامی، در كورس قهرمانی قرار داشت و چیزی نمانده بود كه قهرمان لیگ شود، اما در روز پایانی با امتیاز مساوی و تنها سه تفاضل گل كم‌تر، قهرمانی را به تیم استقلال خوزستان واگذار كرد و در رتبه‌ی دوم ایستاد.

در این دوره از همان ابتدای لیگ، تیم «برانكو ایوانكوویچ» باانگیزه و جدی در مسیر قهرمانی قرار گرفت و از همان بازی‌های نخست شانس اول قهرمانی لیگ به‌شمار می‌رفت. تیم برانكو روند صعودی خود را ادامه داد و در نهایت در هفته‌ی بیست و هفتم لیگ به قهرمانی زودهنگام رسید.

هرچند كه این سومین قهرمانی پرسپولیس تهران در لیگ برتر خلیج فارس است، اما آن‌ها با مجموع قهرمانی‌هایشان كه شامل یک جام منطقه‌ای، دو جام تخت‌جمشید، چهار جام آزادگان و سه جام خلیج‌فارس است به مجموع ۱۰ قهرمانی در ادوار لیگ فوتبال ایران دست‌ یافتند.

به همین مناسبت هم‌چون بسیاری از تیم‌های جهان كه براساس مجموع قهرمانی‌های لیگ داخلی كشورشان ستاره‌ای را روی لوگویشان اضافه می‌كنند، ستاره‌ای طلایی را به بالای لوگوی پرسپولیس اضافه كردند.

با این حساب تیم فوتبال پرسپولیس در مجموع لیگ‌های گوناگون فوتبال در ایران با ۱۰ قهرمانی و ۹ نایب‌قهرمانی پرافتخارترین تیم ایران لقب گرفته و پس از آن استقلال تهران با هشت قهرمانی و هشت نایب‌قهرمانی، پاس تهران با پنج قهرمانی و پنج نایب‌قهرمانی و سپاهان اصفهان با پنج قهرمانی و یك نایب‌قهرمانی در رده‌های بعدی قرار دارند.

[ad_2]

لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

استقلال نیوز صفحه نخستپیشکسوت باشگاه استقلال گفت برای صعود به دور بعد بازی زیبا معنی ندارد باید یک بازی دیوید بکام ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاددیویدبکامسرانجام بکهام راهی رئال مادرید شد و جدایی او از منچستر یوناتید خلاء بزرگی در خط میانی باشگاه فوتبال اینتر میلان ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ …باشگاهفوتبالاینتراینتر میلان نام کامل باشگاه باشگاه فوتبال اینترناتسیوناله میلانو است تاریخ تأسیسکره شمالی ؛ جهنم سرخکرهشمالیجهنمسرخکره شمالی و کوبا نقاطی از جهان هستند که همچنان آلوده به کمونیسم یا همان طاعون سرخ قرن طرفداری شبکه اجتماعی ورزشیدانلود؛ جشن قهرمانی منچستر یونایتد در لیگ اروپا مورینیو در بعضی بازی ها مانند فینال اخبار،اخبار ورزشیخبرهای ورزشی،نتایج مسابقات …اخبار پرسپولیس،اخبار استقلال،اخباراخبار ورزشی،المپیک،آخرین اخبار ورزشی،جدیدترین خبرگزاری آناتولی منبع خبری مطمئن خبرگزاری آناتولی تحولات ترکیه، جهان، ورزش، اقتصاد، بهداشت و دانش و کشتی کج، نمایشی پر از خشونت با نتیجه‌‌ای از قبل …کشتی کج، نمایشی پر از خشونت با نتیجه‌‌ای از قبل معلوم یکشنبه عقرب اسم کشتی کج همشهری آنلاین کودک و نوجوانپسكوچه آشتی فرهنگی اجتماعی شعر سعیده اصلاحی ما چشم‌به‌راه رعد و برقیم روزنامه هرات مسدود شدن خیابان های اصلی هرات در پی سفر رییس اجراییه حکومت، مشکلات زیادی را برای هرلحظه، سرانجام سرخ قهرمانی اخباراجتماعی سرانجام سرخ قهرمانی کودک و نوجوان فرهنگی سرانجام سرخ قهرمانی مفیدستان سرانجامسرخقهرمانی سرانجام سرخ قهرمانی کودک و نوجوان فرهنگی – سرانـجام سرخ سرانجام سرخ قهرمانی سرخ در خانه استوک‌سیتی سرانجام پای فن سرخ در خانه استوک‌سیتی سرانجام پای فن سرخ در خانه استوک‌سیتی سرانجام پای فن دیوید بکهامبیوگرافی دیوید بکهامعکس دیوید بکهامبیوگرافی دیوید بکهامعکس دیوید بکهامبیوگرافی دیوید بکهامعکس ۱۹۹۷ به همراه منچستر به عنوان قهرمانی ۱۹۹۷ به همراه منچستر به عنوان قهرمانی ۱۹۹۷ به همراه منچستر به عنوان قهرمانی سرانجام سرخ قهرمانی سرانجام سرخ قهرمانی سال زمان زیادی است، به خصوص اگر نوجوان سرانجامسرخقهرمانی سال زمان زیادی است، به خصوص اگر نوجوان باشی اگر در آخرین قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر همشهریاجتماعی سرانجام سرخ قهرمانی همشهریاجتماعی سرانجام سرخ قهرمانی در جستجوگر خبری شنیدی سرانجام سرخ قهرمانی سرانجام سرخ قهرمانی کودک و نوجوان فرهنگی اجتماعی سرانجام سرخ قهرمانی تیتر یاب سرانجامسرخقهرمانی مطلب با عنوان سرانجام سرخ قهرمانی از وبسایتهای مرجع دریافت و با درج لینک مستقیم منبع آن سرانجام سرخ قهرمانی همشهری خبروان سرانجامسرخقهرمانی سرانجام سرخ قهرمانی ورزش علی مولوی سال زمان زیادی است، به‌خصوص اگر نوجوان باشی اگر در سرانجام سرخ قهرمانی همشهری آنلاین عمومی سرانجام سرخ قهرمانی تاریخ دریافت خبر شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰ باشگاه فوتبال پرسپولیس تهران ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد باشگاهفوتبال سرخ ‌ها تاریخ لیگ فوتبال ایران به قهرمانی ها بود تا اینکه سرانجام در ۲۲ فروردین ۱۳۹۱ شهرآورد تهران ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد شهرآوردتهران به دلیل همزمان بودن مسابقات کشتی قهرمانی مشاجره و جنجال مدتی ادامه یافت و سرانجام

مطلب سرانجام سرخ قهرمانی در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :سرانجام سرخ قهرمانی
http://mofidestan.ir/%d8%b3%d8%b1%d8%a7%d9%86%d8%ac%d8%a7%d9%85-%d8%b3%d8%b1%d8%ae-%d9%82%d9%87%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 31 خرداد 1396 01:00 ب.ظ
تخفیف ویژه 10 هزار تومنی ریحون!
غذا رو سفارش بدید و 10 هزار تومن تخفیف بگیرید!
برای هر کسی که از لینک شما کد تخفیف رو بگیره هم 10 هزار تومن به حساب شما افزوده میشه!
برای گرفتن تخفیف 10 هزار تومنی مراحل زیر رو انجام بدید:
اول لینک رو باز کنید و کد تخفیف رو کپی یا یادداشت کنید
بعدش برید به صفحه اصلی سایت ریحون reyhoon.com و نرم افزار رو دریافت کنید (با گوشی برید و باید برنامه بازار رو داشته باشید)
بعد از نصب نرم افزار ثبت نام کنید (20 ثانیه طول میکشه نهایت!)
موقع سفارش غذا کد تخفیف رو بزنید تا 10 هزار تومن از هزینه غذا کم بشه.
مثلا 20 هزار تومن غذا سفارش بدید فقط 10هزار تومن پرداخت میکنید.
راستی در ماه مبارک رمضان برای مسافران و معذورین شرعی قبل و بعد از افطار باز است.
سوالی داشتید ایمیل بزنید
موفق باشی!

چهارشنبه 31 خرداد 1396 03:38 ق.ظ
ساخت وبلاگ
سیستم وبلاگدهی آریا با فضایی متفاوت و امکاناتی جدید و کاربردی پذیرای شما وبلاگ نویس عزیز می باشد
همین حالا شعبه 2 وبلاگ خود را با هر موضوعی که باشد می توانید در سایت آریا افتتاح نمایید .
تجربه ای متفاوت و لذت بخش با سایت آریا
سه شنبه 30 خرداد 1396 01:11 ب.ظ
سلام
بهت سر زدم بهم سر بزن تا تبادل داشته باشیم به نفع هر دومونه.
مرسی که زود میای
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : نویسنده
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :